Česká republika hledá restauraci pro národní pavilon na EXPO 2020 v Dubaji

6. 8. 2018

Kancelář generálního komisaře účasti ČR na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji vyhlásila 6. srpna výběrové řízení na provozovatele restaurace v pavilonu ČR. A stejně jako při výběrovém řízení na realizátora národního pavilonu mohou nabídky podávat firmy domácí, evropské, ale i společnosti ze Spojených arabských emirátů a dalších států. Uchazeči mohou nabídky podávat do 3. září 2018 do 12:00 a hodnotící komise bude zasedat 18. září 2018.

Vedle výše nájmu za restauraci a střešní bar bude odborná komise hodnotit kvalitu a úpravu jídla, komfort a estetický dojem restaurace a také využití tradičních receptur na jedné a lokálních surovin na druhé straně.

„Provozovatel na sebe bere úkol vybavit si kuchyni a restauraci podle svých potřeb, což není jednoduché, ale už nyní se na naši kancelář obrátilo několik firem s dotazem, kdy bude výběrové řízení vypsáno, takže odvaha jim nechybí,“ říká generální komisař účasti ČR na EXPO 2020 v Dubaji Jiří F. Potužník. „Druhá nejčastější otázka se týkala prodeje alkoholu, což bude i v Dubaji možné, ale na rozdíl od Milána ho nebude možné konzumovat mimo pavilon.“

V pavilonu České republiky v italském Miláně na EXPO 2015 se prodalo v průměru přes tisíc piv čepovaných přímo z tanku denně a zvěřinovou restauraci La Baita del Cacciatore ocenil prestižní deník Corriere della Sera jako třetí nejlepší na výstavišti. EXPO 2020 v Dubaji má podle organizátorů navštívit v období od 20. října 2020 do 10. dubna 2021 na 25 milionů lidí – z toho 70 % ze zahraničí.

Více informací k výběrovému řízení v sekci Výběrová řízení