Skupina Mirai vystoupila v českém pavilonu na Expo 2020 Dubai

6. 2. 2022

Hudební skupina Mirai, která se aktuálně řadí mezi nejpopulárnější kapely v ČR, a která minulý rok zvítězila v anketě Český slavík v kategorii tuzemských kapel, zahrála v sobotu 5. února v národním pavilonu na Všeobecné světové výstavě EXPO.

Vystoupení vzniklo jako spontánní nápad frontmana skupiny, který původně přijel do Dubaje na dovolenou. I přes to, že kapela koncert odehrála v poloviční sestavě, přivítaly ji v pavilonu zástupy (nadšených) českých fanoušků neskrývajících své nadšení.

„Bylo skvělé vidět v pavilonu tolik spokojených a veselých lidí. Atmosféra celého večera byla úžasná a my jsme velice rádi, že se podařilo celý koncert uspořádat i v takto krátkém čase. Nesmírné díky patří kromě samotných muzikantů, kteří se na přípravách aktivně podíleli, také společnosti Petrof, která je partnerem národního pavilonu a která celou akci finančně podpořila, a v neposlední řadě také společnosti Czechin, která se na realizaci rovněž podílela“, uvedla marketingová manažerka českého pavilonu Lenka Maršálková.

„Pro nás jako kapelu, co hraje v podstatě jenom v Česku nebo na Slovensku, jsou tyhle momenty kouzelné. Je neuvěřitelné když vidíte, že máte fanoušky i x tisíců kilometrů od domova. Děkujeme za tenhle neplánovaný a skvělý zážitek. Rádi se zase vrátíme a třeba i jako celá kapela“, doplňuje frontman kapely Mirai.

Kapela Mirai, která koncem loňského roku vydala svou třetí desku „Maneki Neko“, aktuálně připravuje monumentální koncert v pražské O2 areně, který se uskuteční 15. září 2022.

Fotogalerie