Restaurace

Ve výběrovém řízení na provoz národní restaurace na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji se prosadila nabídka moderní kuchyně vycházející z tradičních českých surovin, ale zohledňující kulturní povahu Spojených arabských emirátů.

Odborná hodnotící komise posoudila a generálnímu komisaři doporučila k přijetí nabídku společnosti Gastro Group, která během svého mnohaletého působení upevnila svou pozici jako výrazná a stabilní gastronomická společnost na českém trhu a která úspěšně expanduje také do zahraničí.

Členy hodnotící komise byli například kulinářský expert Ivan Chadima či vydavatel průvodce Grand Restaurant a zakladatel Prague Food Festivalu Pavel Maurer.

V nabídce národní restaurace se mimo jiné objeví také hovězí líčka na červeném víně, hovězí guláš s bramboráčky a karlovarským knedlíkem, jehněčí kolínko, či konfitované kachní stehno s červeným zelím a karlovarským knedlíkem.

Koncept restaurace dále rozvíjí ústřední myšlenky pavilonu a navazuje na jeho tvarosloví. Restaurace by měla působit současným a střízlivým dojmem, zároveň však pracuje s moderními a nadčasovými prvky. V návrhu je zachováno propojení technologií a organických motivů, které se projevuje především v podhledu restaurace. V něm splývají rozvody technické infrastruktury s kapilárami struktury, tvarově navazující na Pramen – srdce pavilonu.

V národní restauraci na EXPO 2020 v Dubaji, jejímž exkluzivním partnerem je Plzeňský Prazdroj, se bude moci podávat i pivo, víno a destiláty. Na rozdíl od EXPO 2015 v Miláně, kde se denně v českém pavilonu prodalo přes tisíc piv, ale organizátoři požadují, aby hosté alkohol konzumovali výhradně uvnitř pavilonů.

Vizualizace