Doprovodné programy

FORUM 2000 at EXPO 2020

17. 11. 2021

Konference, která vzniká ve spolupráci se světoznámou organizací Forum 2000 a Korzo Národní FORUM 2000 at EXPO 2020 – Building Bridges for a Global Future, která se uskuteční v areálu EXPO v aule Terra pavilonu v zóně udržitelnosti.

Stejně jako v Praze již po více než 20 let, i v Dubaji nabídne Forum 2000 prostor pro debatu. Prostřednictvím nastolených témat vyzve k respektování demokratických hodnot a lidských práv, a k posilování náboženské a etnické tolerance, a bude tak pokračovat v odkazu Václava Havla. Dva ze tří panelů se odehrají současně v Dubaji a v Praze, a návštěvníci tak budou schopni se alespoň na dálku účastnit dění na Národní třídě.

Czech Glass Class

18. 11. 2021

Konference o českém skle a designu. Zahrnuje prezentaci několika společností, které významnou měrou podpořily realizaci národní účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji a předních sklářských organizací.

EGO – Czech Science and Sustainable Energy

1. 12. 2021

Odbormá konference na téma energetiky, udržitelnosti a e-mobility sestává ze tří bloků

  • Solar Energy, Smart Technologies, Hydrogen & Waste To Energy
  • Smart Energy Infrastructure, Clean Mobility, Energy Storage
  • Green Sources of energy

Místo: Terra Auditorium (Zóna Sustainability, Expo 2020 Dubai)

Národní den České republiky na EXPO

21. 3. 2022

„Národní den České republiky bude vyvrcholením desítek doprovodných programů, které národní pavilon na světové výstavě EXPO v Dubaji od loňského října do letošního března připravil. Středobodem programu Czech Spring, který se odehraje 21. března 2022 – tedy pouhých deset dní před koncem EXPO, bude samozřejmě český pavilon, ale některá představení rozzáří i ty největší scény na výstavišti.“ říká Jiří František Potužník, generální komisař české účasti na EXPO 2020.

Více informací

Way to Water

23. 3. 2022

Odborná konference na témata spjatá s vodou – získávání a čištění vody, odstraňování plastů z oceánů, šetření vodou atd.

Místo: Terra Auditorium (Zóna Sustainability, Expo 2020 Dubai)

Konference Smart Technologie ve zdravotnictví, sociální a lázeňské péči

28. 3. 2022

Součástí programu bude prezentace příkladů využití telemedicíny v rámci prevence a léčby onkologických, kardiologických a dalších skupin chronicky nemocných pacientů, či využití robotické péče v rámci rehabilitace a lázeňství.

Konference se zaměří také na téma chytrého měření, výpočtu a eliminace uhlíkové stopy ve zdravotnických, sociálních a lázeňských zařízeních. Konferenci Smart Technologies uvedou Jeho Excelence Jiří Slavík- velvyslanec České republiky ve Spojených arabských emirátech, Jiří František Potužník - generální komisař účasti České republiky na EXPO a v neposlední řadě Pavlína Filipi- generální ředitelka lázní Darkov. Program nadále povedou zástupci českých i emirátských univerzit.

Program konference