Aktuálně

Český pavilon na EXPO přivítal půlmiliontého návštěvníka

19. 1. 2022

Národní pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji přivítal půlmiliontého návštěvníka. Pan Ian Sparrow, původem Angličan, žije v Dubaji přes dvacet let a do expozice Czech Republic – Country for the Future přišel na základě doporučení přátel, kteří český pavilon již viděli.

více informací

Prosinec na EXPO 2020 v Dubaji

3. 1. 2022

Je za námi třetí ze šesti měsíců EXPO. O pavilon České republiky se i nadále zajímají osobnosti veřejného a politického života – v prosinci pavilon navštívili například předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Dhabí Abdulla Bin Mohamed Bin Butti Al Hamed, výkonný předseda a ředitel DMCC a Jumeirah Lakes Towers Ahmeda Bin Sulayema, slovenský velvyslanec v Kuvajtu Igor Hajdušek, vícenásobná šampionka grandslamu Andrea Sestini Hlaváčková, český mezinárodní tým parašutistů, Jakub Štáfek a další.

více informací

Český pavilon na EXPO navštívil předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Dhabí

24. 12. 2021

Jeho Excelence šejk Abdulla Bin Mohamed Bin Butti Al Hamed, předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Dhabí a člen výkonné rady Abú Dhabí navštívil dne 23.12. pavilon České republiky na EXPO Dubai 2020.

více informací

Taneční odpoledne s oficiálním odhalením subfosilních 6500 let starých kmenů

16. 12. 2021

Dne 17. 12. 2021 od 16:30 Vás zveme do českého pavilonu na taneční odpoledne s oficiálním odhalením subfosilních 6500 let starých kmenů s názvem „Dance around the legacy“.

více informací

Bohematic a partneři vyhlašují designérskou soutěž BOHEMATIC EXPO DESIGN CHALLENGE

6. 12. 2021

Mladá česká hodinářská manufaktura Bohematic, zaměřující se na ruční výrobu unikátních malosériových mechanických hodinek v Novém Městě nad Metují, spouští speciální projekt na oslavu své účasti na EXPO 2020 v Dubaji.

více informací

Listopad na EXPO 2020 v Dubaji

1. 12. 2021

Je za námi druhý ze šesti měsíců EXPO. O pavilon České republiky se i nadále zajímají osobnosti veřejného a politického života a média z celého světa – v listopadu jsme v pavilonu přivítali například Kadri Simson, eurokomisařku pro energetiku, řeckého a dánského prince Philippa s princeznou Ninou Flohr, Chama Prasidhe, kambodžského ministra průmyslu, vědy, technologií a inovací, a další. Světová média včetně stanic BBC, CNN či SkyNews i lokální stanice typu Dubai TV a Abu Dhabi TV věnovaly národnímu pavilonu Czech Spring a expozici Country for the Future prostor přesahující komerční hodnotu 100 milionů Kč. Návštěvnost pavilonu zůstává podobně jako v říjnu na necelých 100 000 měsíčně.

více informací

Měsíc prosinec otevírá Česká republika na EXPO mezinárodní konferencí o moderní energetice a udržitelnosti

26. 11. 2021

Již za necelý týden, 1. prosince, hostí Česká republika mezinárodní energetickou konferenci EGO, neboli Energy Group Objectives, s podtitulem Czech Science, Sustainable Energy & Smart Mobility. Česká republika zaujala vedoucí postavení a postavila se do čela skupiny zemí, které nová energetická řešení na EXPO prezentují.

více informací

Konference FORUM 2000 Building Bridges for a Global Future je u konce

18. 11. 2021

Prostřednictvím nastolených témat vyzvalo FORUM 2000 k respektování demokratických hodnot a lidských práv, k posilování náboženské a etnické tolerance a k pokračování v odkazu Václava Havla. Jednalo se o výjimečnou událost na EXPO 2020 Dubai v rámci týdne tolerance a inkluzivity. Mezi vystupujícími byli mimo jiné český katolický kněz, filozof a prezident České křesťanské akademie - Tomáš Halík, rabín Elie Abadie z židovské rady ve Spojenych arabských emirátech, či doktorka Hawaa Althahak Almansoori, členka federální národní rady Spojených arabských emiratů.

více informací

Odkaz Václava Havla na EXPO v Dubaji

16. 11. 2021

Na první Všeobecné světové výstavě v arabském světě – na EXPO 2020 v Dubaji – pořádá Kancelář generálního komisaře České republiky ve spolupráci s Nadací FORUM 2000 ekumenickou a mezikulturní konferenci Building Bridges for a Global Future. Sérii mezinárodních setkání FORUM 2000 zahájil koncem devadesátých let český prezident Václav Havel ve spolupráci s nositelem Nobelovy ceny míru Elie Wieselem.

více informací

První měsíc EXPO 2020 v Dubaji je za námi

2. 11. 2021

V pátek 1. 10. 2021 byla s ročním odkladem v Dubaji oficiálně zahájena Všeobecná světová výstava EXPO 2020, jako vůbec první akce tohoto druhu pořádaná v arabské zemi. Během prvního ze šesti měsíců EXPO navštívilo národní pavilon Czech Spring a expozici Country for the Future na 70 000 lidí, přičemž o víkendech se jedná o více než 5 000 osob denně.

více informací

Český pavilon na EXPO navštívil ministr zahraničních věcí Spojených arabských emirátů

30. 10. 2021

Jeho výsost šejk Abdullah bin Zayed Al Nahyan přijel na spontánní návštěvu pavilonu Czech Spring v golfovém vozíku, který řídila ministryně pro mezinárodní spolupráci, její excelence Reem Al Hashimi, a bez okázalých ceremonií. Expozicí Czech Republic – Country for the Future vysoké představitele Spojených arabských emirátů a vlád Abu Dhabi a Dubaje provedl osobně velvyslanec a generální komisař pro národní účast na EXPO v Dubaji Jiří F. Potužník.

více informací

Před 100 lety ovládlo slovo robot svět. Nyní ovládnou roboti EXPO v Dubaji

28. 10. 2021

Před 100 lety zaznělo poprvé na prknech Národního divadla v Praze slovo robot. Světu ho dali bratři Čapkové - Josef ho vymyslel, Karel poté zakomponoval do hry R.U.R. Odtud se tento nadčasový výraz velmi rychle rozšířil do celého světa. Dnes je to univerzální slovo, jehož význam chápe celý svět. A právě motiv robota je jedním z hlavních témat, které reprezentuje Českou republiku na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

více informací

V Dubaji začíná Všeobecná světová výstava Expo 2020

1. 10. 2021

DUBAJ, SAE – V pátek 1. 10. 2021 byla v Dubaji v 10:00 místního času oficiálně zahájena světová výstava EXPO 2020. Jedná se o vůbec první Všeobecnou světovou výstavu pořádanou v arabské zemi. Návštěvníci si budou moci vybrat z expozic téměř dvou set vystavovatelů. Mezi šesti desítkami zemí, které postavily vlastní pavilony, je i Česká republika. Ústředním tématem této světové výstavy je ‘Connecting Minds, Creating the Future’ – “Propojování myšlenek, vytváření budoucnosti“.

více informací

Praktické informace před zahájením

26. 9. 2021

Věděli jste, že do zahájení EXPO 2020 Dubaj zbývají poslední 4 dny? V pavilonu České republiky je proto neobyčejně živo. Partneři dokončují instalace svých exponátů, systém S.A.W.E.R. překovává i ty nejoptimističtější odhady a vyrábí ze vzduchu denně více než 900 litrů vody. Na vše důstojně dohlíží socha Jaroslava Róny – Robot, za kterou najdou návštěvníci neobyčejnou podívanou: kmeny subfosilního dubu staré více než 6000 let.

více informací

Povstání robotů na EXPO v Dubaji

13. 9. 2021

100 let poté, co v Národním divadle ve hře Karla Čapka R.U.R. poprvé zaznělo slovo Robot, se myslící stroje podobné člověku vrací. 10. září se na Nové scéně Národního divadla odehrála premiéra pantomimy Robot Radius, kterou Laterna Magika připravila právě pro první Světovou výstavu v arabských zemích, a 12. září vztyčil český tým před národním pavilonem na EXPO sochu Vítězství Robotů, kterou z jediného kusu žuly vytvořil Jaroslav Róna.

více informací

Za měsíc začne EXPO v Dubaji

1. 9. 2021

O rok později, než se plánovalo, ale s o to větším očekáváním začne 1. října 2021 EXPO v Dubaji. Vůbec první Všeobecná světová výstava pořádaná v arabské zemi otevře brány výstaviště zabírajícího více než čtyři kilometry čtvereční a návštěvníci si budou moci vybrat z expozic téměř dvou set vystavovatelů. Mezi šesti desítkami zemí, které pro ně postavily vlastní pavilony, je i Česká republika.

více informací

Od 18. 7. 2021 budou v prodeji vstupenky na EXPO 2020 Dubai

18. 7. 2021

Organizátoři světové výstavy Expo 2020 Dubai právě oznámili ceny vstupenek. Prodej vstupenek na Expo 2020 Dubai se celosvětově spustil 18. července 2021 prostřednictvím webové stránky www.expo2020dubai.com.

více informací

Pavilon České republiky na EXPO v Dubaji je dokončen – ve studiu Virtuplex vznikla i jeho virtuální podoba

20. 5. 2021

Dne 19. května 2021 se ve studiu společnosti Virtuplex uskutečnilo zasedání poradního sboru Kanceláře generálního komisaře pro účast na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Jeho členové se seznámili s aktuálním stavem národního pavilonu, jehož stavba byla dokončena k 30. dubnu 2021, a s podobou stálé expozice, jejíž instalace začne 10. srpna, kdy do Dubaje dorazí první exponáty.

více informací

Národní den České republiky na EXPO Dubai proběhne přesně za rok

21. 3. 2021

Národní den „Czech Spring“ se v areálu dubajské EXPO odehraje 21. 3. 2022 a Českou republiku bude líčit jako zemi pramenů, zřídlo nápadů a jarní zahradu. Tento termín vybrala Kancelář generálního komisaře nejen proto, že jde o první jarní den, ale také proto, že těsně před ním je Den radosti a těsně po něm Den vody, která je pro Českou republiku a pavilon stěžejním tématem.

více informací

EXPO Dubai otevírá první pavilon veřejnosti, na českém pozemku tým Akademie věd ČR sází zahradu

21. 1. 2021

V rámci kampaně „Pavilions Premiere“ EXPO Dubai otevírá veřejnosti první expozici. Jedná se o pavilon Terra - centrální budovu v zóně Sustainability, v jejíž těsné blízkosti se nachází také pavilon České republiky. Zájemci ale mají pro návštěvu jen omezenou dobu – od 22. ledna do 10. dubna 2021.

více informací

Národní den České republiky na EXPO v Dubaji realizuje firma ArtProm

13. 1. 2021

Kancelář generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji společně s odbornou komisí vybrala dodavatele Národního dne – o jeho realizaci se postará společnost ArtProm s.r.o.

více informací

Češi vystoupili na konferenci v rámci Knowledge and Learning Week

21. 12. 2020

Na EXPO Dubai proběhl další tematický týden – tentokrát na téma „vědomosti a učení“, kterého se účastnila i Česká republika. Při této příležitosti živě vystoupila prorektorka pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti Univerzity Karlovy – profesorka Radka Wildová, a také Klára Vodenková, studentka Gymnázia Na Zatlance, která prostřednictvím této konference představila veřejnosti příběh robotů Radia a Heleny sepsaného podle divadelní hry Karla Čapka R.U.R., ke kterému vytvořila původní ilustrace.

více informací

Trvalé exponáty do rotační expozice byly dokončeny

12. 12. 2020

Práce na exponátu s názvem Phoenix Energy od Jakuba Nepraše a obrazech Adély Olivy jménem Efekt motýlích křídel, které budou v prostoru rotační expozice vystaveny po celou dobu trvání Všeobecné světové výstavy, byly dokončeny.

více informací

V Pelhřimově dnes ukázali skleněnou sochu pro dubajské EXPO – největší na světě

23. 9. 2020

Český pavilon na Světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji představí dílo umělce Vlastimila Beránka. Jeho Venuše z olovnatého křišťálu je největší leštěnou plastikou z odlévaného skla na světě. Vznikala ve šluknovské společnosti Crystal Caviar, váží 243 kilogramů a její průměr je 88 centimetrů, řekl ředitel Crystal Caviar Marek Landa. Plastiku, jejíž vznik trval od návrhu po realizaci rok a půl, dnes Agentura Dobrý den zapsala mezi české rekordy. Vystavená byla v pelhřimovské kapli svatého Kříže.

více informací

Na Světové výstavě v Dubaji se objeví i český robot

9. 9. 2020

Organizátoři EXPO v Dubaji vydali rok před zahájením první Všeobecné světové výstavy v arabském světě knihu pohádek z celého světa. Českou republiku v ní zastupuje příběh robotů Radia a Heleny sepsaný podle divadelní hry Karla Čapka R.U.R. Tu český autor napsal s přispěním bratra Josefa právě před sto lety a 25. ledna 1921 zaznělo slovo robot poprvé i na jevišti.

více informací

Český tým se vrací na EXPO v Dubaji

26. 8. 2020

Na přelomu srpna a září 2020 – poprvé od dubnového přerušení dopravy do Spojených arabských emirátů – se do českého pavilonu na EXPO v Dubaji vrátili zástupci Kanceláře generálního komisaře. Umožnilo to obnovení leteckého spojení mezi Prahou a Dubají a usnesení vlády o účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě v o rok odloženém termínu.

více informací

Vláda schválila účast České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji v posunutém termínu

9. 7. 2020

Vláda ČR schválila 13. července 2020 návrh MZV na účast České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji v posunutém termínu, tedy v období od 1. října 2021 do 31. března 2022. Kabinet současně prodloužil mandát generálního komisaře Jiřího F. Potužníka do listopadu 2022.

Valné shromáždění BIE oficiálně schválilo změnu termínu EXPO 2020

29. 5. 2020

Mezinárodní úřad pro výstavy BIE (Bureau International des Expositions) schválil jednoroční odložení EXPO 2020 v Dubaji. Termín Všeobecné světové výstavy se oficiálně mění na 1. října 2021 – 31. března 2022. Výstava i nadále ponese název „EXPO 2020 Dubai“.

více informací

Česká republika podpořila návrh na odložení EXPO 2020 v Dubaji o rok

28. 4. 2020

Česká republika v pondělí 27. 4. 2020 podpořila návrh organizátorů Všeobecné světové výstavy na odložení EXPO 2020 v Dubaji o jeden rok. Učinila tak jako jedna z prvních zemí, které mají hlasovací právo v Mezinárodním úřadu pro výstavy (Bureau International des Expositions – BIE) – ten jediný totiž může o změně termínu EXPO rozhodnout.

více informací

EXPO 2020 v Dubaji bude možná o rok odloženo

30. 3. 2020

Řídící výbor EXPO 2020 v Dubaji – tzv. Steering Committee – doporučí účastnickým zemím prozkoumat možnosti a dopady případného odložení první Všeobecné světové výstavy v arabském světě o dvanáct měsíců. Důvodem je celosvětové šíření koronaviru SARS-CoV-2 a protipandemická opatření proti onemocnění COVID-19. Na dnešní několikahodinové telekonferenci se na tom dohodli generální komisaři členských zemí Steering Committee, včetně České republiky, s organizátory EXPO 2020 v Dubaji a s vedením Mezinárodního úřadu pro výstavy BIE v Paříži.

více informací

Expo 2020 Dubai Participants express unity and solidarity in face of global COVID-19 pandemic

18. 3. 2020

Expo 2020 Dubai convened today a virtual Steering Committee meeting of representatives of the countries taking part in Expo 2020 Dubai to consult on the impact that COVID-19 is having on their preparations for Expo 2020 Dubai, which is due to open in October this year.

více informací

Formule studentů ČVUT se předvedly na okruhu F1 v Abu Dhabi

16. 2. 2020

Studenti týmu CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT a studenti týmu eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT otestovali své monoposty na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi, kde se každoročně pořádá Velká cena Formule 1. „Nultý“ ročník projektu Formula Student je součástí příprav účasti České republiky na Všeobecnou světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji a Kancelář generálního komisaře požádala o spolupráci zakladatele českých závodů Michala Vašíčka, který s ČVUT úzce spolupracuje.

více informací

Kancelář generálního komisaře vyhlašuje výběrové řízení na realizátora Národního dne na EXPO 2020 v Dubaji

30. 1. 2020

Kancelář generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji vyhlásila 30. 1. 2020 zadávací řízení na realizátora Národního dne. Dodavatelé mohou nabídky podávat do 13. 3. 2020 do 10.00 hodin.

více informací

Ministr zahraničních věcí navštívil výzkumné centrum ČVUT v Buštěhradu

24. 1. 2020

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček zavítal do Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, odkud vědci vypraví na cestu do Dubaje systém na výrobu vody ze vzduchu S.A.W.E.R., který se stane jádrem českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2020.

více informací

Česká republika se stala členem výkonného výboru EXPO 2020

30. 11. 2019

Účastnické země Všeobecné světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji zvolily výkonný výbor složený ze tří desítek generálních komisařů. Členem tzv. Steering Committee, který jedná přímo s organizátory EXPO a prosazuje zájmy vystavovatelů, se stal i generální komisař České republiky Jiří F. Potužník.

více informací

Čeští studenti navštívili korunního prince Spojených arabských emirátů

1. 11. 2019

Jeho Výsost šejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan přijal ve svém paláci v Abu Dhabi generálního komisaře účasti ČR na EXPO 2020 v Dubaji a studenty gymnázia Jana Nerudy. Při této příležitosti, která je součástí příprav národní účasti na první Světové výstavě v arabském světě, převzal od Jiřího F. Potužníka bohatě iluminovanou ruční kopii latinského fragmentu Dalimilovy kroniky na pergamenu.

více informací

Do začátku EXPO 2020 zbývá 1 rok – Česká republika se řadí mezi čtyři nejrychlejší země

30. 10. 2019

Ocelová konstrukce národního pavilonu je rok před zahájením EXPO 2020 hotová. 45 tun oceli se rozprostírá na ploše 1200 metrů čtverečních a sahá do výšky 12 metrů. „Dovolil bych si říci, že při prohlídce výstaviště jsem v takové fázi stavby viděl už jen pavilony SAE a Saudské Arábie, které se začaly stavět před rokem a pavilon Nového Zélandu, který shodou okolností také roste v naší zóně Sustainability.“ Komentuje stav příprav účasti České republiky na EXPO 2020 v Dubaji generální komisař Jiří F. Potužník.

více informací

KGK hostila Informal International Participant Meeting

1. 10. 2019

Ve dnech 23.–24. 9. 2019 hostila Kancelář generálního komisaře tzv. Informal International Participant Meeting (IPM). Do Toskánského paláce, kde schůzka probíhala, se sjelo více než 65 zástupců z 35 zemí z celého světa, včetně skupiny organizátorů samotného EXPO.

více informací

S.A.W.E.R. začal vyrábět vodu v poušti

2. 8. 2019

Systém S.A.W.E.R. (solar-air-water-earth-resources) vyrobil v noci z 31. července na 1. srpna 2019 v poušti Sweihan ve Spojených arabských emirátech první desítky litrů vody ze vzduchu jen s pomocí solární energie.

více informací

Česká republika převzala pozemek ke stavbě pavilonu na světové výstavě EXPO 2020

13. 3. 2019

Česká republika převzala 13. března 2019 jako jedna z prvních ze sto devadesáti účastnických zemí pozemek pro stavbu národního pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji. Dvoupatrová budova, která vznikne podle návrhu české architektonické kanceláře Formosa AA, bude stát u vstupní brány do zóny Sustainabilty, a nabídne návštěvníkům expozici představující především české vědecké objevy a inovace.

více informací

Voda ze systému S.A.W.E.R. se už dá i pít

12. 10. 2018

K prototypu sytému S.A.W.E.R., který vyrábí vodu ze vzduchu s využitím solární energie a který dokáže kultivovat poušť s pomocí podpovrchových kultur (solar-air-water-energy-resources), připojili vědci z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT mineralizační jednotku WatiMin společnosti EuroClean upravující destilovanou vodu na pitnou. Technologické jádro národní expozice pro EXPO 2020 v Dubaji je společným projektem ČVUT a Akademie věd ČR, ale do výroby se zapojí i soukromé firmy.

více informací

Český pavilon z italského EXPO 2015 se otevírá ve Vizovicích

27. 9. 2018

Před třemi lety, na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 získal pavilon České republiky bronzovou medaili za architekturu a inovace, prošlo jím přes 2,5 milionu lidí, tedy 12 % z celkových 21,5 milionu. Nyní otevře své brány dalším návštěvníkům ve Vizovicích, v areálu firmy KOMA MODULAR.

více informací

Dveře českého pavilonu na EXPO 2020 jsou otevřené všem zájemcům, kteří se chtějí představit v SAE a mají co nabídnout

3. 9. 2018

Kancelář generálního komisaře (KGK) je podobně jako na EXPO 2015 v Miláně připravena otevřít dveře národního pavilonu vystavovatelům, kteří mají zájem a především co předvést. Tématem EXPO 2020 je „Connecting Minds, Creating the Future“ a koncepce české expozice s názvem „Czech Spring“ počítá s prezentací české vědy, průmyslu a soudobého designu.

více informací

Systém S.A.W.E.R. začal vyrábět vodu

7. 8. 2018

Vědci Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT oživili v Buštěhradu v laboratoři simulující pouštní podnebí zařízení vyrábějící vodu ze vzduchu. Systém S.A.W.E.R. (solar-air-water-earth-resources) je v mobilní verzi o velikosti lodního kontejneru schopen vyprodukovat sto litrů vody denně – kapacita technologie integrované do národního pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji by měla být pětinásobná.

více informací

Česká republika zná podobu pavilonu pro Světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji

21. 6. 2018

Národní pavilon na Všeobecné světové výstavě Expo 2020 v Dubaji vyroste podle architektonického návrhu mladých českých architektů společnosti Formosa AA s.r.o., kteří zároveň působí jako doktorandi fakulty architektury ČVUT. Postaví ho mezinárodní konsorcium společností MCI Prague s.r.o. a švýcarské firmy NÜSSLI. Česká republika si od realizátorů budovu podobně jako na Expo 2015 v Miláně jen pronajme – zaplatí za ni 84 milionů korun.

více informací

Začala soutěž o český pavilon na EXPO 2020 v Dubaji

16. 2. 2018

15. února vyhlásila Kancelář generálního komisaře účasti ČR na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji výběrové řízení na realizátora národního pavilonu. Potrvá přes sto dní a hlásit se do něj mohou společnosti domácí, evropské i ze Spojených arabských emirátů a dalších států.

více informací

Do zahájení EXPO 2020 v Dubaji zbývá 1000 dní – Česká republika vybírá pavilon

24. 1. 2018

Kancelář generálního komisaře účasti ČR na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji připravila výběrové řízení na realizátora národního pavilonu. Hlásit se do něj budou moci domácí společnosti, evropské i ty ze Spojených arabských emirátů a dalších států, podmínkou ale bude, aby architektura reprezentovala českou kulturu. Výběrové řízení bude zahájeno 15. února a vítězný návrh by měl být znám do konce května 2018.

více informací

Tvůrci systému S.A.W.E.R. si prohlédli pozemek na výstavišti EXPO 2020 v Dubaji

22. 12. 2017

Autoři systému S.A.W.E.R., který bude na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji vyrábět vodu ze vzduchu a kultivovat poušť, navštívili rozestavěné výstaviště a prohlédli si pozemek, kde bude stát pavilon České republiky. Pozemek má rozlohu 32×65 metrů a je situován jako první za hlavním vstupem do zóny „Sustainability“, které je vedle zón „Opportunity“ a „Mobility“ jednou ze tří hlavních částí.

více informací

Česká republika získala pozemek pro stavbu pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji

19. 10. 2017

Organizátoři Všeobecné světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji, která se odehraje pod heslem „Connecting Minds, Creating the Future“ v období od 20. 10. 2020 do 10. 4. 2021, vyhověli žádosti České republiky a přidělili jí vybraný pozemek.

více informací

První veřejná prezentace projektu Czech Spring na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

10. 10. 2017

V úterý 10. 10. proběhla na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně první veřejná prezentace projektu Czech Spring, tedy projektu národní účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

více informací

Pozvánka na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

29. 9. 2017

Zveme vás na 59. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, kde proběhne prezentace k zahájení činnosti Kanceláře generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 (KGK) v Dubaji. KGK se bude podílet na expozici Exportního domu.

více informací