Český pavilon na EXPO navštívil další člen královské rodiny SAE

2. 3. 2022

1. března navštívila pavilon České republiky jeho výsost šejk Mohamed Bin Ahmed Bin Hamdan Al Nahyan – člen vládnoucí rodiny Spojených arabských emirátů a vůdčí osobnost Agentury pro mezinárodní obchod a rozvoj.

„Jsem rád, že jsem pavilon České republiky navštívil, protože mne překvapil mnoha novými informacemi. Například pohledem na první kontaktní čočky na světě, ale i mnoho dalšími vynálezy, které pocházejí z vaší nádherné země. Takže moje návštěva u vás byla nejen velmi poučná, ale i velmi příjemná – jsem rád, že jsem tu mohl být, a doporučuji všem, aby přišli také,“ řekl na adresu pavilonu šejk Mohamed Bin Ahmed Bin Hamdan Al Nahyan.

Člen královské rodiny se přišel podívat na expozici Czech Republic – the Country for the Future pouhý den poté, co tak učinil i ministr vzdělávání Spojených arabských emirátů, jeho excelence Hussain Bin Ibrahim Al Hammadi, který ocenil i eleganci národního pavilonu.

„Pavilon se vyznačuje krásou a designem a poskytuje návštěvníkům nejen prostor k přemýšlení nad informacemi, které v expozici získají, ale i pro prožití příjemného a jedinečného dobrodružství,“ uvedl na adresu architektury a expozice Hussain Bin Ibrahim Al Hammadi.

Zdůraznil také, že chce budoucí plány Spojených arabských emirátů soustředit na dosažení strategického partnerství a vyšší míry spolupráce s Českou republikou zejména v oblasti vzdělávání.

Fotogalerie