Český pavilon na EXPO navštívil předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Dhabí

24. 12. 2021

Jeho Excelence šejk Abdulla Bin Mohamed Bin Butti Al Hamed, předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Dhabí a člen výkonné rady Abú Dhabí navštívil dne 23.12. pavilon České republiky na EXPO Dubai 2020.

Při návštěvě EXPO si Jeho Excelence speciálně vyžádala prohlídku pavilonu České republiky, nejen kvůli slibně se rozvíjející spoluprací mezi Spojenými arabskými emiráty a Českou republikou, ale také kvůli konceptu pavilonu Czech Spring s expozicí zaměřenou na udržitelná řešení a výrobou vody ze vzduchu jen za pomoci solární energie.

Při procházce expozicemi zaujaly Jeho Excelenci zejména exponáty společností IQ Structures, která se mimo jiné zabývá tvorbou nano struktur pro náhradu tkáňových orgánů, expozice Lázní Darkov prezentující lázeňskou péči, či Fogátor od společnosti Nano Pro Medical – zařízení, které dokáže díky speciální tekutině a následné fogaci zbavovat vnitřní prostory všech bakterií a virů, včetně Covid-19. Projevil také velký zájem o exponáty, které nesouvisí se zdravotnictvím – o Fluidum, soubor 85 robotických zrcadel, jež kopírují pohyb vodní hladiny, nebo inovativní hasičský přístroj s originálním názvem Hussechuck, jež slouží jako ochranný štít před požárem a zároveň jej hasí.

Na závěr návštěvy předal tým generálního komisaře Jeho Excelenci speciální dar v podobě vzácné mísy s názvem „Rita“, která je vyrobena z více než 6000 let starého dubového dřeva od společnosti Subfossill, zbytek delegace obdržel limitovanou edici stříbrných mincí, které pro český pavilon na EXPO vytvořila Česká mincovna.

Fotogalerie