Návštěvnost českého pavilonu na EXPO rychle stoupá – vidělo ho už tři čtvrtě milionu lidí

20. 2. 2022

20. února 2022 vstoupil do pavilonu České republiky na Všeobecné světové výstavě v Dubaji návštěvník s pořadovým číslem sedm set padesát tisíc. Ten půlmiliontý tak přitom učinil teprve před měsícem.

„Únor je pro nás a naše vystavovatele nečekaně příjemným překvapením – návštěvnost národní expozice se v podstatě zdvojnásobila a jen včera přišlo na patnáct tisíc lidí,“ říká generální komisař české účasti na EXPO Jiří František Potužník, „a přestože jsme vyjednali u organizátorů povolení na rozšíření restaurace o terasu a počet stolů se tak výrazně zvýšil, stála se na české tradiční speciality a na Plzeňský Prazdroj dokonce fronta.“

Poukaz na oběd dostal i Abdulaziz Alobaidli, který do českého pavilonu zavítal již dopoledne. Osmatřicetiletý otec čtyř dětí i s manželkou přijel do Dubaje z Abu Dhabi a expozici Czech Spring si vybral na základě doporučení svých přátel.

„Slyšel jsem o českém pavilonu od známých, kteří zde již byli a velmi ho chválili, proto jsem se rozhodl navštívit s rodinou český pavilon právě dnes„ uvedl Abdulaziz Alobaidli, který kromě pozvánky na oběd dostal na památku rovněž pamětní minci Český lev, vytvořenou speciálně pro národní pavilon na EXPO, stejně exklusivní klobouky značky TONAK, poštovní známku z limitované edice EXPO 2020 Dubai, čokolády firmy Pražská čokoláda a další drobnosti.

Dubajské EXPO končí 31. března 2022 a deset dní před tím – tedy na první jarní den - se na výstavišti odehraje Národní den České republiky s příznačným názvem Czech Spring. Kulturní program zahrnující vážnou hudbu i pouliční divadlo s prvky recese a další divácky atraktivní vystoupení vyvrcholí multimediální show iMucha, při níž v režii Michala Dvořáka ožijí na hudbu českých klasiků obrazy malíře Alfonse Muchy a zazní i hlas herce Pierce Brosnana.

Fotogalerie