Účast České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 MILÁN
1. 5. – 31. 10. 2015

Potraviny pro planetu,
energie pro životJika na EXPO v příbězích o bájných mořských příšerách upozorňuje na nutnost šetřit vodou

16. 7. 2015

Kraken, Nessie, sirény i vodník. Značka Jika, jež patří do portfolia společnosti Laufen CZ, se rozhodla v rámci svojí výstavy na EXPO velmi originálním způsobem upozornit na nutnost šetřit s vodou. V expozici, která bude probíhat od 16. do 27. července, se návštěvníkům Českého pavilonu formou unikátního kresleného filmu a dalších stylových ilustrací představí svět vodních příšer, vodníků, rusalek a dalších bájných bytostí, jejichž „život“ by nemohl existovat bez vody.

Jika, jež je tradičním českou značkou sanitární keramiky a dalšího koupelnového vybavení, tak zdůrazňuje svůj záměr vyrábět pouze výrobky, které se k vodě chovají šetrně. Spolu s tím však nabízí i pohodlí a čistý elegantní design. Ostatně i o tom se návštěvníci výstavy budu moci osobně přesvědčit. „Coby sedačky v improvizovaném kinosále jsme použili naše úsporné klozety Jika Olymp Deep, Mio a Pure,“ říká Ladislav Dvořák, generální ředitel společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika náleží. „Tyto klozety budou vybaveny unikátními polepy s motivem vody a také informací, jak malé množství vody potřebují na spláchnutí právě tyto toalety a kolik ušetří vody oproti spotřebě běžných klozetů.“ Expozice s hlavním sdělením „Šetřete s vodou, ať neskončí bájné příběhy“ vznikla dle námětu kreativní agentury WMC Grey. Technické řešení zajistil designér Petr Macek.

Expozice Jika s názvem „Save water, save legends“ je k vidění od 16. do 27. července v Českém pavilonu na Expo v Miláně.